IX Spotkanie Zespołów Śpiewaczych

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Nowogrodzie Bobrzańskim oraz sekcja śpiewacza „Bobrzanki” działająca przy Ośrodku Kultury byli gospodarzami IX Spotkań Zespołów Śpiewaczych, które odbyły się w sobotę 12 lipca 2014 r. W imprezie wystąpiło 15 zaproszonych z regionu i okolic zespołów: „Złoty Wiek” z Żar, „Wicinianki” z Wiciny, „Świdniczanie” ze Świdnicy, „Duet Wena” z Zielonej Góry, „Stypułowianie” ze Stypułowa, „Luna Rosa” z Jelenina, „Cantilena” z Czerwieńska, „Miodniczanki” z Miodnicy, „Rosa” z Drągowiny, „Modry Len” z Górzyna, Chór „Novum Castrum” z Nowogrodu, Chór „Wrzosy” z Rzepina oraz „Bobrzanki” i „Serce Bukowiny” z Nowogrodu. Gości oraz zespoły przywitała gospodyni Spotkania, pani: Genowefa Zielińska.

Imprezę poprowadził redaktor Donat Linkowski z Radia Zachód, a wśród gości honorowych byli: Burmistrz Nowogrodu Andrzej Bawłowicz, Doradca Burmistrza Marian Cygan, Przewodniczący Komisji Kultury i Sportu Rady Miejskiej Zbigniew Klim. Zespoły zaprezentowały się na scenie wykonując 3-4 utwory z akompaniamentem instrumentu muzycznego (akordeon, keyboard, gitara, skrzypce) lub śpiewając a cappella. Takie spotkania oprócz możliwości zaprezentowania się na scenie przed szeroką publicznością, pokazania swoich umiejętności, mają jeszcze na celu wymianę doświadczeń, podzielenie się spostrzeżeniami i uwagami, prezentację dorobku kulturalnego regionów, z których pochodzą zespoły.