30 lat Koła PTWzK w Nowogrodzie Bobrzańskim

30-lecie powstania Koła Terenowego

PTWzK w Nowogrodzie B.

Przystrojona odświętnie sala widowiskowa Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, kolorowe światła – to sceneria w jakiej obchodzono podwójny jubileusz: 30-lecia powstania Koła Terenowego Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem w Nowogrodzie Bobrzańskim oraz 20-lecia założenia zespołu folklorystycznego „Bobrzanki”. Zbieżność rocznicowa nie była tu przypadkowa, bowiem w większości członkiniami obu podmiotów są te same panie, które aktywnie działają na rzecz osób niepełnosprawnych oraz propagowania folkloru i kultury ludowej.

Na uroczystości, które odbyły się 3 stycznia br. – oprócz członków zespołu i Terenowego Koła – przybyli przyjaciele i zaproszeni goście. W ich szerokim gronie wymienić należy przedstawicieli Zarządu Oddziału Terenowego PTWzK w Zielonej Górze z panią prezes – Bogumiłą Orlicką na czele oraz kierownikiem biura Ośrodka Informacji dla Osób Niepełnosprawnych przy PTWzK – Janem Filipowiczem. Byli także przedstawiciele Urzędu Miejskiego i Rady Miejskiej w Nowogrodzie Bobrzańskim (burmistrz Grzegorz Jankowski i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Henryk Majdański), Banku Spółdzielczego w Żaganiu Oddział w Nowogrodzie Bobrzańskim, Koła Terenowego PTWzK w Wolsztynie. Ponadto na obchody rocznicowe przyjechały zespoły współpracujące z „Bobrzankami”, a więc: zespół śpiewaczy „Wrzos”, działający przy Klubie „Wrzos”, który to Klub funkcjonuje przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Zielonej Górze; zespół „Jutrzenka” z Olbrachtowa; zespół „Rosa” z Drągowiny oraz przedstawiciele zespołu ludowo-śpiewaczego z Groß Goglow koło Cottbus (Niemcy).