XVII Finał WOŚP 2009

Od samego rana w niedzielę 11 stycznia 2009 r. kilkudziesięciu wolontariuszy zbierało pieniądze wśród mieszkańców naszej gminy. W zamian za najmniejszy nawet datek, każdy ofiarodawca otrzymywał czerwone serduszko. Po południu w Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowogrodzie Bobrzańskim rozpoczęły się imprezy i sprzedaże różnych przedmiotów, ofiarowanych przez lokalnych sponsorów bądź przysłanych prosto ze sztabu WOŚP w Warszawie. Podobnie, jak to było rok temu, do nowogrodzkiego sztabu organizacyjnego zaproszone zostały szkoły podstawowe z Bogaczowa, Niwisk, Drągowiny, Publiczne Gimnazjum z Nowogrodu Bobrzańskiego, Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Szkoła Podstawowa z Nowogrodu Bobrzańskiego. Wszystkimi zawiadywała pani dyrektor Iwona Mania.

Orkiestra wystartowała o godz. 15.30. W role prowadzących wcieliły się panie: Dorota Laskowska-Kabała oraz Joanna Sobków. W kilkuminutowych występach na scenie sali widowiskowej zaprezentowali się uczniowie ze wszystkich podstawówek oraz gimnazjum. W przerwach występował zespół muzyczny „Beat Band”, ćwiczący przy Ośrodku Kultury oraz przeprowadzano sprzedaże różnych przedmiotów. W sali obok funkcjonowała kawiarenka, w której oprócz gorącej herbaty i kawy, można było posilić się pysznym, domowym ciastem oraz ruskimi pierogami, krokietami z barszczem i bigosem z dziczyzną. W tzw. sali zielonej dziewczyny malowały chętnym na twarzach kolorowe rysunki. W międzyczasie na piętrze liczono zebrane pieniążki z przyniesionych puszek. O 19.30 wystrzelono światełko do nieba.
Wstępnie po zakończeniu grania okazało się, że zebranych środków jest więcej, niż w poprzednim roku. Przypomnijmy, iż podczas XVI Finału w 2008 r. w gminie Nowogród Bobrzański zebrano 13.500 złotych. W tym roku Orkiestra zebrała 15.037,65 złotych.

Poniżej przedstawiamy fotorelację z przebiegu imprezy. Zdjęcia wykonał red. Leszek Koncur