FESTIWAL PIOSENKI FOLKLORYSTYCZNEJ „Śpiewajmy razem”

09 czerwca 2018 r. w Ośrodku Kultury w Nowogrodzie Bobrzańskim odbył się XIII Festiwal Folklorystyczny „Śpiewajmy razem”. Spotkanie zostało sfinansowane ze środków Województwa Lubuskiego – Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego i Gminy Nowogród Bobrzański w ramach projektu „Strefa aktywności kulturalnej Seniorów”. Podczas imprezy 16 zaproszonych zespołów zaprezentowało swój dorobek artystyczny oraz umiejętności muzyczne. Na scenie wystąpili również najmłodsi mieszkańcy naszej gminy. Inicjatorem organizowanego od lat festiwalu jest Zespół Śpiewaczy Bobrzanki z Nowogrodu Bobrzańskiego.
Projekt „Strefa aktywności kulturalnej Seniorów” został zrealizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Drągowiny ROSA.