VIII Spotkania Zespołów Folklorystycznych 2013

Działający przy Ośrodku Kultury w Nowogrodzie Bobrzańskim zespół folklorystyczny „Bobrzanki” oraz Ośrodek Kultury byli gospodarzami VIII Spotkań Zespołów Folklorystycznych, które odbyły się w sobotę 13 lipca 2013 r. W imprezie wystąpiło jeszcze 9 zaproszonych zespołów:„Złoty Wiek” z Żar, „Wicinianki” z Wiciny, „Świdniczanie” ze Świdnicy, „Lutnia” z Żagania, „Wichowianki” z Wichowa, „Źródełko” z Wichowa, „Stanowianie” ze Stanowa, „Modry Len” z Górzyna oraz „Serce Bukowiny” z Nowogrodu. Gości oraz zespoły przywitały gospodynie Spotkania, panie: Genowefa Zieliński i Wanda Pernalska.

Imprezę poprowadził redaktor Donat Linkowski z Radia Zachód, a wśród gości honorowych byli: Przewodnicząca Rady Miejskiej Stefania Jawornicka, Doradca Burmistrza Marian Cygan, Przewodniczący Komisji Kultury i Sportu Rady Miejskiej Zbigniew Klim, Dyrektor Oddziału Banku Spółdzielczego w Nowogrodzie Leokadia Loch. Zespoły zaprezentowały się na scenie wykonując 3-4 utwory z akompaniamentem instrumentu muzycznego (akordeon, keyboard) lub śpiewając a cappella. Każdy z nich otrzymał pamiątkową statuetkę i dyplom. Takie spotkania oprócz możliwości zaprezentowania się na scenie przed szeroką publicznością, pokazania swoich umiejętności, mają jeszcze na celu wymianę doświadczeń, podzielenie się spostrzeżeniami i uwagami, prezentację dorobku kulturalnego regionów, z których pochodzą zespoły.